TECHNICKÝ JARMARK 2024

Dne 21.9.2024 se žáci 9. ročníku zúčastnili akce Technický jarmark, kterou podporuje Zlínský kraj v zastoupení hospodářské komory. Cílem tohoto projektu je seznámit žáky s nejvýznamnějšími zaměstnavateli v kraji a nabídnout jim i další pohled na jejich budoucnost a pomoci jim s rozhodováním, kam se vydat na střední školu. Třídy 9.ročníku postupně navštívily firmy Geniczech-M a ZPS – frézovací nástroje ve Zlíně a firmu Greiner packaging Slušovice s.r.o. Sice jsme navštívili firmy, které jsou zaměřeny specificky na technické obory, proto i často pro dívky neatraktivní, ale ve všech firmách se snažili i dívkám ukázat, že tyto profese nejsou cizí ani jim. Firma Geniczech-M si dokonce připravila soutěž pro žáky o poukaz na Netflix, který ze všech žáků, kteří se akce účastnili, vyhrála Andrea Kopecká z 9.B – gratulujeme!

Mgr. Veronika Lužová