Třída na ZŠ Zlín Dřevnicka 1790
Základní škola Zlín, Dřevnická 1790, 760 01 Zlín | tel.: 577 210 204 | Kontakt››
 
 

Rychlé odkazy: Mikuláš | Hra na lékaře a pacienty | Zdravé svačnky 2015 | Prvňáčci pečou perníky | Soutěž o Nejkrásnější zdravou svačinku | Prvňáčci v ZOO | Recitační soutěž | Kouzelné odpoledne | Naši malí kuchtíci z 1.A | Barevný týden | Soutěž O nejkrásnější zdravou svačinku | Mikuláš 2017

Mikuláš

Byl pátek 4. prosince a naši nejmenší žáci a možná i ti větší vstupovali do tříd opatrněji než obvykle. Všichni jsme se těšili a zároveň i trošku báli. Hned první hodinu to vypuklo!

Po chodbě se ozývalo řinčení řetězů, na dveře bouchali čerti. Všechny děti s napětím očekávaly příchod Mikuláše a jeho pomocníků. Na první stupeň zavítal Mikuláš s hodnými andílky a rozdováděnými čerty ! Hodné děti Mikuláš chválil, horší to bylo s těmi zlobivějšími. Nadílku, balíčky s dobrůtkami nakonec dostaly všechny děti, ale některé musely slíbit, že se polepší. Po ochutnávce ovoce a laskomin nám  děti poslední vyučovací hodinu předvedly, kolik energie jim ještě zůstalo. Celou hodinu tančili a soutěžili se skutečnými čertovskými dídžeji. Nejlepší a nejšikovnější tanečníci byli nakonec oceněni. A čertíci ? Ti se nenápadně vytratili, asi našim šikovným tanečníkům nestačili…

Mgr. Dana Soukalová

Hra na lékaře a pacienty5.A, 1.A

Ve čtvrtek 8.3. 2012 si žáci 5.A a 1.A zkusili, jak je náročné povolání lékařů a jak je důležité myslet na své zdraví a prevenci. Žáci 5.A se proměnili na lékaře a naši prvňáčci tak mohli navštívit oční oddělení, zubaře, úrazové oddělení, rehabilitaci, masáže, ušní, krční a také chirurgii. Naši malí lékaři se chovali velmi profesionálně. Na prvním místě bylo navázat pozitivní kontakt s pacienty a pak jim doporučit, jak správně dbát o své zdraví.
Dětem se hra velmi líbila. Žáci 5.A zasluhují velkou pochvalu za pečlivou přípravu akce. Poděkování patří také paní učitelce Mgr. Lence Jiráčkové.

Mgr. Dana Soukalová

Zdravé svačnky 2015Soutěž o nejkrásnější zdravou svačinku

Ve štvrtek 8. 10. 2015 již tradičně proběhla výstavka a soutěž o nejkrásnější zdravou svačinku.
Tentokrát výstavka proběhla i s malou ochutnávkou, kterou vzorně připravily paní učitelky I. stupně s paní zástupkyní.
Ve školní jídelně se letos sešlo rekordních 110 nádherných svačin.
Odborná porota vybrala a ocenila z každé třídy 3 svačinky, které zaujaly nejvíce. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Děkujeme všem žákům a rodičům, kteří se podíleli na přípravě krásných svačinek! Výstavu zdařilých svačinek můžete zhlédnout zde.
Mgr. Dana Soukalová
 

 

Prvňáčci pečou perníky

V úterý 21. prosince si děti z první třídy upekly ve školní kuchyňce výborné perníčky.  Děti vykrajovaly rybičky,

stromečky, hříbky, hvězdičky a prasátka a celou školou se linula vůně této vánoční pochoutky.

Zaslouží si velkou pochvalu, perníčky byly skutečně skvělé.

   

                                              

 

Soutěž o Nejkrásnější zdravou svačinkuTýden zdraví

SOUTĚŽ O NEJKRÁSNĚJŠÍ SVAČINKU

Ve čtvrtek 6.10. se v jídelně školy konala soutěž o nejkrásnější zdravou svačinku. Svačinky krásné na pohled lákaly nejenom svým vzhledem, ale určitě i výborně chutnaly a byly zdravé.
Vybrat tu nejkrásnější bylo opravdu moc těžké. Naštěstí nám s tímto těžkým úkolem pomohla žákovská porota‚ Markéta Shejbalová, Adélka Rozehnalová, Katka Kaniová, Anetka Slovenčíková, Terezka Němcová, Adélka Kroužilková, Lucka Zupková, Petr Vozárik, Jakub Novák a paní vychovatelka Irena Žáčková.
A jak to celé dopadlo ?
1. místo Lucie Zupková 5.B
2. místo Eliška Kolínková 3.A
3. místo Eliška Nedbálková 1.A
4. místo Kateřina Šišková 5.A, Dominik Michal Tomeček 4.A a Jan Veselý IV.A
5. místo Matěj Bureš 1.A
6. místo Martin Rafaj 2.B
7. místo Martin Matuš 2.B
8. místo Michaela Nedbalová, 1.A
9. místo Josef Vařecha 4.A
10. místo Adriana Barboříková 2.A

Chtěla bych poděkovat všem rodičům, hlavně maminkám za pomoc s přípravou svačinek a těším se na další dobré a chutné nápady.
Mgr. Dana Soukalová


 

Prvňáčci v ZOOŠkolní výlet 1. A. a 1. B.

V závěru školního roku se naši prvňáčci zúčastnili školního výletu do ZOO Zlín. Všem se nám na výletě velmi líbilo, vyšlo nám nádherné počasí a doufáme, že takových krásných akcí a zážitků prožijí děti plno.

   

Školní výlet nás provázel i ve školních lavicích, kdy jsme tohoto tématu využili ve výtvarné výchově, pracovních činnostech i českém jazyce.

 

 

 

Děti si za svoji práci zaslouží obrovskou pochvalu. Všechny zdraví Mgr. Hana Hvozdenská.

Recitační soutěž


RECITAČNÍ SOUTĚŽ

V úterý 8.2. byl den, kdy se na naší škole po roce opět konala recitační soutěž. Žáci z 1. stupně si vyzkoušeli, jak umí krásně přednášet. Soutěžili ve třech kategoriích.
Celkem se účastnilo 24 žáků.

I. kategorie - první třídy 1. místo Johana Branná, 1.A, báseň Kokršpaněl (J. Žáček)
2. místo Daniel Kania, 1.B, báseň Kukla
3. místo Lucie Apolenářová, 1.A, báseň Loudavý šnek (J. Žáček)

II. kategorie - druhé a třetí třídy 1. místo Josef Vařecha, 3.A, Romance o Josefu Ladovi
2. místo Radomír Bureš, 2.A, Kuřátko v obilí (F. Hrubín)
3. místo Marie Vařechová, 2.A, Perníková chaloupka
(F. Hrubín)

III. kategorie čtvrté a páté třídy 1. místo Petr Vozárik, 4.A, Šmudla (E. Lenártová)
2. místo Valérie Hustá, 4.B, Jak šlo vejce … J. Žáček
3. místo Lucie Jiráčková, 5.A, Jak šlo vejce…J:Žáček


Za svůj skvělý výkon dostaly děti odměnu a diplom. Doufám, že jsme navodili básněmi pěknou atmosféru, která se všem líbila a v dalším ročníku soutěže přiláká více zájemců. Do okrskového kola postupují žáci ze II. a III. kategorie. Přeji jim hodně úspěchů.

 

Kouzelné odpoledne

Možnost užít si posledních paprsků hřejivého podzimního sluníčka měly děti, které se v pátek 21.10. zúčastnily Kouzelného odpoledne. Paní učitelky společně se staršími žáky naší školy připravily různé sutěže a sportovní disciplíny jako skákání v pytli, chůze poslepu, věšení prádla, hod gumákem, florbal, hod na cíl, překážkové dráhy a Kimovu hru.
Všechny děti si za svou snahu odnášely krásné výrobky ze školní družiny, balónky a sladká lízátka. A největší odměnou pro všechny byla radost z příjemně prožitého odpoledne.

Mgr. Dana Soukalová
 

Naši malí kuchtíci z 1.AZdravé svačinky

Naši malí kuchtíci z 1.A

V úterý 4.10. jsme si v prvouce povídali o zdravém jídle a všechny děti na ukázku přinesly různé druhy ovoce a zeleniny. Podle hmatu a vůně všichni hravě poznali o jakou zeleninu nebo ovoce se jedná. O něco těžší snad bylo jen poznat brokolici nebo bílou ředkev.
Paní učitelka pak všechnu zeleninu nakrájela a děti si vyrobily krásné, zdravé zeleninové chlebíčky.

Mgr. Dana Soukalová

   


 

Barevný týdenProjekt

Týden před Velikonocemi si žáci 1. stupně užili netradičně - barevně. Poznávacím znamením byla modrá barva v pondělí, žluté úterý a červená středa.

 

Fotografie z barevného týdne si můžete prohlédnout zde.

 

Mgr. Dana Soukalová 

Soutěž O nejkrásnější zdravou svačinku

Soutěž o nejkrásnější zdravou svačinku
Ve čtvrtek 11. října se v rámci projektu Týden zdraví konala již tradiční soutěž O nejkrásnější zdravou svačinku. Do soutěže se zapojilo celkem 76 dětí z 1. stupně. Svačinky krásné na pohled splňovaly důležitou podmínku, byly vyrobeny ze zdravých potravin, převážně z ovoce, zeleniny a celozrnného pečiva. Vybrat tu nejkrásnější byl velmi nelehký úkol. Naše porota, která se skládala z pana ředitele Pavla Dvořáka, paní zástupkyně Libuše Němečkové, paní vychovatelek Ireny Žáčkové a Mileny Váňové a žákyň z 8. B vybrala 20 svačin, které je zaujaly nejvíce, s velmi těsnými bodovými rozestupy.
Výsledky:
1. místo

Terezka Němcová 5.A

2. místo

Helena Leona Čagánková 4.A, Adam Klátil 2.A, Radek Bureš 4.A

3. místo

Zuzanka Němcová 1.A, Marek Šiška 2.A

4. místo

Matěj Bureš 2.A

5. místo

Terezka Látalová 2.A

6. místo

Luboš Kundrát 2.A, Martin Rafaj 3.A, Šimon Chovanec 2.A

7. místo

Daniel Barbořík 1.A, Lukáš Bednařík 2.A, Anička Bočkayová 2.B, Nikolka Jeremicová 5.A, Natálka Šnajdárková 5.B, Andrejka Javorová 1.A,

8. místo

Šimon Hustý 1.A, Filip Valníček 2.A, Martin Matuš 3.A


Poděkování zaslouží všichni šikovní kuchtíci a kuchtičky, všechny děti, které se zapojily do soutěže, také šikovné maminky a tatínci za pomoc a skvělé nápady. Věřím, že podobné, možná i méně zdobené svačinky se stanou běžnou součástí našeho jídelníčku. Přeji všem hodně nových zdravých a chutných nápadů.
Mgr. Dana Soukalová
 

Mikuláš 2017Projekt

V úterý 5.12. k nám do školy jako již každoročně zavítal Mikuláš se svými milými pomocníky andílky a čerty. Většina dětí s malou dušičkou čekala, kdy je tato vzácná návštěva překvapí ve třídě. S každým zacinkáním nebo řinčením řetězu, se ve dveřích objevily zvědavé hlavičky a vyhlížely čerta s Mikulášem. A nadílka byla opravdu bohatá. Za pěknou písničku nebo básničku na děti čekaly krásné sladké balíčky. Poděkování patří také žákům 9. A za velmi pěkné masky.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.
 

Mgr. Dana Soukalová