Třída na ZŠ Zlín Dřevnicka 1790
Základní škola Zlín, Dřevnická 1790, 760 01 Zlín | tel.: 577 210 204 | Kontakt››
 
 

Novinkyaneb aktuální dění z půdy naší školy

Sběr starého papíru

 se uskuteční ve čtvrtek 21.06.2018 od 7:00 do 15:30 hodin!

Prosíme rodiče, aby větší množství starého papíru přivezli do 15:00 hodin.

 

Sběr starého papíru můžete odvézt přímo do provozovny firmy PARTR spol. s.r.o.:

 • Rybníky I, 760 01 Zlín
 • Všemina 234, 763 15 Slušovice

http://www.partr.cz/provozovny/6/

Pokud tak učiníte, je nutné jim nahlásit, že je to sběr na ZŠ Dřevnickou 1790, Zlín. Požadujte prosím také doklad o převzetí, který nám předáte.

 

Břetislav Sklenář, sběrový referent, tel.: 776 090 005

Komentáře k aktualitě

přidatpřidat komentář

 herbal 

13. 6. 2018 v 10:55:02

http://obatdarahtinggi.my.id/ http://obatdarahtinggi.my.id/ http://obatdarahtinggi.my.id/ http://obatdarahtinggi.my.id/ http://obatdarahtinggi.my.id/ http://walatrasehatmata.biz.id/ http://walatrasehatmata.biz.id/ http://qncjellygamat.my.id/ http://qncjellygamat.my.id/ http://obatdarahtinggi.my.id/qnc-jelly-gamat/ http://obatdarahtinggi.my.id/qnc-jelly-gamat/

(reagovat)

Zobrazit/skrýt komentářevloženo: 12. 6. 2018 v 13:00


Adaptační kurz

Dny 4. – 8. 6. 2018 se nezapomenutelně vryjí do paměti našim páťákům. Třídy 5. A a 5. B se totiž zúčastnily adaptačního pobytu, který se konal na Horské chatě Čerňava v Rajnochovicích.

V dopoledních hodinách probíhala netradičním způsobem výuka, která zahrnovala matematiku, češtinu, vlastivědu, ale také (a přímo v terénu) přírodovědu. Odpoledne děti doprovázelo velké množství her nejen pro jednotlivce, ale také pro týmy, což vyžadovalo vzájemnou spolupráci. Nechyběla ani stezka odvahy či opékání špekáčků.

Žáci si poctivě zaznamenávali zážitky z každého dne do svých deníků, které jim třeba za pár let poslouží jako vzácná připomínka jejich dobrodružství.

Mgr. Šárka Trllová

(Foto v souladu s GDPR).

Žádné komentáře

přidatpřidat komentář

Zobrazit/skrýt komentářevloženo: 11. 6. 2018 v 14:00


Dětský den

Užít si zábavu, procvičit si paměť, zajezdit na koloběžkách a vyzkoušet další sportovní disciplíny mohli žáci v pátek 1. června na dětském dni, který pro své mladší kamarády připravili naši „Kamarádi do deště“ ve složení žáků 9. ročníku. Na všechny žáky po skončení soutěží čekala sladká odměna nebo pitíčka Capri Sonne od společnosti Vitar Zlín. Poděkování za přípravu dětského dne patří také paní učitelce Gabriele Sakinové třídní učitelce 9. A.

Mgr. Dana Soukalová

Žádné komentáře

přidatpřidat komentář

Zobrazit/skrýt komentářevloženo: 5. 6. 2018 v 22:00


Informace pro rodiče budoucích žáků 1. ročníku

Informace z INFORMATIVNÍ SCHŮZKY PRO RODIČE BUDOUCÍCH ŽÁKŮ 1. ROČNÍKU ve školním roce 2018/2019,
která se konala 30.6.2018 můžete zhlédnout - ZDE.

Žádné komentáře

přidatpřidat komentář

Zobrazit/skrýt komentářevloženo: 4. 6. 2018 v 8:10


Den dětí ve školní družině

V pátek 1. 6. odpoledne se ve školní družině slavilo. Svátek všech dětí jsme si užívali venku. Děti ze zájmového kroužku „ dramaťáček“ si připravili vystoupení. Většina z nás zná pohádku O veliké řepě, ale O velikém lízátku ještě nikdo neslyšel. Naši amatérští herci se do svých rolí vžili a pobavili tak sebe i publikum.

Po úspěšné pohádce byli všichni odměněni sladkostí. Pohádkou náš den nekončil, na řadě byly zábavné hry. Tímto bych chtěla poděkovat a pochválit děti z dramaťáčku za dobře odvedenou práci po celý rok.

Kristýna Nedomová, vychovatelka

Žádné komentáře

přidatpřidat komentář

Zobrazit/skrýt komentářevloženo: 4. 6. 2018 v 8:00


Soutěž v anglickém hláskování - spellingu

Dne 18.5.2018 obsadila naše žačka ze třídy 5.B na ZŠ Komenského I v konkurenci dalších 19 žáků krásné 4. místo. Katce moc gratulujeme ke skvělému výkonu a dalším žákům děkujeme za reprezentaci naší školy.

Mgr. Lenka Březíková

Žádné komentáře

přidatpřidat komentář

Zobrazit/skrýt komentářevloženo: 31. 5. 2018 v 13:12


Turnaj školních družin v malé kopané

V pondělí 28. 5. 2018 se zúčastnili vybraní žáci 2. a 3. tříd turnaje v malé kopané o pohár školní družiny ZŠ Komenského II. V konkurenci šesti škol vybojovali naši žáci krásné 3. místo.

Zaslouží poděkování za reprezentaci školy a velkou pochvalu za sportovní výkon a férovou hru ve všech utkáních.

Irena Žáčková, vedoucí vychovatelka

Žádné komentáře

přidatpřidat komentář

Zobrazit/skrýt komentářevloženo: 29. 5. 2018 v 9:31


Ekologická olympiáda

Co je to ekologie? Kdo je parazit? Za jak dlouho se v přírodě rozloží papír? Nejen tyto otázky provázely žáky na ekologické olympiádě, která se konala na základní škole ve Štípě. Naši školu vzorně reprezentovali dva žáci ze třídy 7. A.

Kromě teoretických znalostí si žáci vyzkoušeli poznávání rostlin i zvířat, také si vyslechli přednášku, která byla zaměřena na chráněné a ohrožené druhy našeho kraje spolu s chráněnými územními plochami ve Zlínském kraji.

Jako překvapení byly připraveny speciality z „říše“ hmyzu, jako například kobylky v čokoládě nebo červi v karamelu.

Tímto děkujeme základní škole ve Štípě za krásný den!

Mgr. Šárka Trllová

Žádné komentáře

přidatpřidat komentář

Zobrazit/skrýt komentářevloženo: 29. 5. 2018 v 8:28


Děkovný certifikát

Žádné komentáře

přidatpřidat komentář

Zobrazit/skrýt komentářevloženo: 24. 5. 2018 v 13:14


POZVÁNKA NA INFORMATIVNÍ SCHŮZKU PRO RODIČE BUDOUCÍCH ŽÁKŮ 1. TŘÍD

Žádné komentáře

přidatpřidat komentář

Zobrazit/skrýt komentářevloženo: 21. 5. 2018 v 19:46


Krajská soutěž v sudoku

Ve čtvrtek 10. 5. 2018 se konala krajská soutěž v sudoku v Uherském Hradišti. Skupinka našich nejlepších řešitelů se kromě soutěže těšila také na výlet do Hradiště. Samozřejmě největší radost jsme měli z výsledků. V kategorii starších žáků 4. a 5. ročníku Kateřina Slabáková získala krásné 1. místo. Justýna Fulnecká skončila krůček od medailové pozice na 4. místě. Velmi pěkné výsledky dosáhli kluci v kategorii žáků 2. a 3. ročníku Radovan Březina a Vojtěch Janků, kteří společně obsadili 4. příčku.

Všem soutěžícím gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Fotografie ze soutěže si můžete prohlédnout zde.

Mgr. Dana Soukalová

Žádné komentáře

přidatpřidat komentář

Zobrazit/skrýt komentářevloženo: 15. 5. 2018 v 18:00


Zdravý den v 7.A

První květnová středa byla pro žáky 7. A ve znamení dobrého jídla. V rámci hodin Výchovy k občanství a zdraví, jsme věnovali uplynulé 3 vyučovací hodiny tématu zdravé stravy. Poslední hodinu jsme se nevěnovali teorii, ale praxi, a to ochutnávce zdravých pokrmů, které si žáci s sebou přinesli do školy.

Cílem nebylo jen ochutnat něco nového a hlavně zdravého, ale také se dozvědět, jaké ingredience byly v pokrmech použity a proč se dají tyto pokrmy považovat za zdravé. Tady žáci zúročili své teoretické znalosti z vyučování. Již od rána plnili žáci lednici širokou škálou pokrmů.

Za zmínku stojí např. doma připravené sushi, pomazánky, celozrnné pečivo, dezerty, exotické ovoce, ovoce sušené mrazem. Na své si přišli i milovníci ovocného smoothie, ořechů nebo čerstvé zeleniny.

Tato hodina měla ukázat, že i to, co je zdravé může být chutné a doufám, že si z ní každý žák odnesl něco do běžného života.

Ráda bych také poděkovala rodičům, kteří nám umožnili tuto hodinu uskutečnit.

Fotografie můžete zhlédnout - zde.

Mgr. Lenka Březíková

Žádné komentáře

přidatpřidat komentář

Zobrazit/skrýt komentářevloženo: 14. 5. 2018 v 8:58


Soutěž v anglickém jazyce - spellingu

 

 

Na přelomu dubna a května se konala na naší škole soutěž v anglickém hláskování – spellingu. 

Žáci 4. a 5. ročníku soutěžili ve 2 kolech – třídním a školním. Ve školním kole museli splnit 4 náročné úkoly a teprve po jejich vyhodnocení jsme znali dva postupující z každé třídy, kteří nás budou v této soutěži reprezentovat 18.5. 2018 na ZŠ Komenského I.

4. ročník

 1. Kristian Robert Leach (4.B)
 2. Dominik Droběna (4.A)

5. ročník

 1. Vladyslava Zhuhan (5.B)
 2. Kateřina Slabáková (5.B)

Gratulujeme a držíme pěsti v dalším kole!

Mgr. Lenka Březíková

Žádné komentáře

přidatpřidat komentář

Zobrazit/skrýt komentářevloženo: 9. 5. 2018 v 8:30


Deutsch macht Spaß

O tom, že může být němčina zábavná, se přesvědčili žáci 7. ročníku první květnové pondělí, kdy jsme navštívili Německou knihovnu při Vědecké knihovně v Olomouci.

Knihovna pro nás nachystala lákavý program v podobě německého historicko-sportovního filmu Der ganz große Traum (Velký sen), ve kterém jsme se dozvěděli, jak se žilo na konci 19. století u našich západních sousedů a jak se vůbec dostal fotbal do Německa. Po zhlédnutí filmu následoval přesun z multimediálního sálu do knihovny samotné, v níž jsme si zahráli různé deskové hry v němčině a dozvěděli se o ní spoustu zajímavostí.

Po ukončení programu jsme se vydali do centra města, kde jsme se občerstvili a prohlédli si místní krásnou architekturu. Pak nezbývalo nic jiného než se pěšky přesunout za krásného počasí směrem k nádraží a dát se na cestu domů.

Doufám, že exkurze pro začínající němčináře byla motivací a inspirací k dalšímu studiu a že se sem vydáme i příští rok zase s o něco většími znalostmi.

Fotografie můžete zhlédnout - zde.

Mgr. Lenka Březíková

Žádné komentáře

přidatpřidat komentář

Zobrazit/skrýt komentářevloženo: 9. 5. 2018 v 8:20


Návštěva sociálně terapeutické dílny

 

Život nám dává spousty možností a příležitostí. O tom nás přesvědčila návštěva sociálně terapeutické dílny Svíčkárna ve Zlíně. Žáci 1. A v pátek 20. 4. 2018 navštívili dílnu a měli možnost seznámit se se zde působícími pracovníky i klienty. V příjemném prostředí jsme mohli vidět klienty při různých činnostech, výrobě mýdla, svíček, šití hraček nebo při práci s keramickou hlínou. Překvapilo nás úplně bezprostřední chování klientů, nadšení pro práci, ochota a srdečnost. Velkou radost měly naše děti z toho, že si mohly zakoupit krásné výrobky a přispět tak na provoz dílny. A jako bonus nakonec si děti mohly odpočinout v relaxačním koutku nebo si zahrát stolní fotbálek.

Fotografie z návštěvy dílny si můžete prohlédnout zde.

Mgr. Dana Soukalová

Žádné komentáře

přidatpřidat komentář

Zobrazit/skrýt komentářevloženo: 22. 4. 2018 v 15:00


Třídní schůzky a konzultace učitelů s rodiči

Žádné komentáře

přidatpřidat komentář

Zobrazit/skrýt komentářevloženo: 16. 4. 2018 v 13:56


Jaro ve školní družině

Zima je za námi a jaro se ujalo v přírodě vlády. Děti si ho ve školní družině užívají naplno. V každém oddělení se výtvarně tvoří, vyrábí malé herbáře a zábavnou formou si děti opakují učivo prvouky. Také při pobytu venku už mohou děti využívat oblíbená švihadla, obruče a míče, trénují hlavně přihrávání, chytání a přehazování míče. Fotbal chodí hrát chlapci s paní vychovatelkou na školní hřiště. Další oblíbenou pohybovou činností při pobytu venku je hod kroužky na cíl a kriket. Na výtvarné práce se můžete podívat na nástěnkách u školních družin nebo - zde na fotografiích.

Irena Žáčková, vedoucí vychovatelka

Žádné komentáře

přidatpřidat komentář

Zobrazit/skrýt komentářevloženo: 16. 4. 2018 v 8:00


Ptáci v DDM Astra

V pátek 6. 4. 2018 se žáci 2. B zúčastnili výukového programu Ptáci v DDM Astra na Jižních Svazích.

Kromě shrnutí vlastních vědomostí se dozvěděli i nové zajímavé informace, které mohou využít nejen v hodinách prvouky. Během programu si také vyzkoušeli podle zvuků poznat jednotlivé ptáky, které mohou v přírodě slyšet. Nakonec si ještě ve skupinkách vyzkoušeli aktivity, které můžete vidět ve fotogalerii – zde.

Mgr. Lucie Budínová 

Žádné komentáře

přidatpřidat komentář

Zobrazit/skrýt komentářevloženo: 15. 4. 2018 v 16:00


Exkurze u hasičů 1. A

V úterý 10. 4. 2018 žáci 1. A navštívili Krajskou hasičskou stanici ve Zlíně. Žáci byli seznámeni s prací hasičů, ochrannými oděvy a výbavou hasičského auta. Velmi zajímavá byla praktická ukázka lehátka pro zraněného nebo práce s hydraulickými kleštěmi. Všichni žáci si také mohli zkusit držení hasičské hadice a posadit se na hasičskou čtyřkolku. Nakonec jsme mohli vidět výcvik hasičů na vysokozdvižné plošině. Všem žákům se návštěva u hasičů velmi líbila.

Fotografie z exkurze u hasičů si můžete prohlédnout zde.

Mgr. Dana Soukalová

Žádné komentáře

přidatpřidat komentář

Zobrazit/skrýt komentářevloženo: 15. 4. 2018 v 15:00


LÉKAŘŮ SE NEBOJÍME

Kdybyste se zeptali žáků 1. a 2. ročníků, zda se stále ještě bojí lékařů, odpověděli by vám:
„Lékařů se nebojíme!“
Tak se jmenoval projekt, který žáci IV. B připravili pro své mladší spolužáky. Jeho náplní bylo přiblížit jim činnosti, se kterými se můžou setkat u lékaře.
Žáci IV. B spolu se svými rodiči přichystali pro tento projekt spoustu rozličných pomůcek, jako je obvazový materiál, náplasti, fonendoskopy, ortézy, berle, injekční stříkačky, roušky, operační rukavice, RTG snímky aj., aby se menší mohli se vším seznámit.
Od starších spolužáků se děti při hře nechávaly ošetřit na úrazové ambulanci a byl jim zhotoven snímek z krabicového RTG. Na očním si nechaly zkontrolovat zrak a vyzkoušely si chodit se slepeckou hůlkou. Dětské lékařky léčily nemoci, se kterými se žáčci přišli poradit. Na zubním zubařky zkontrolovaly dětský chrup. Kdo potřeboval uvolnit, mohl navštívit masáže.
Celá akce se zdařila, prváčci a druháčci odcházeli domů plni zážitků a dojmů.
Rodičům velké poděkování za pomoc se zajištěním pomůcek na akci.
 

Fotografie hry na lékaře si můžete prohlédnout zde: 1. A,1. B, 2. B

Mgr. Marcela Pešková

Žádné komentáře

přidatpřidat komentář

Zobrazit/skrýt komentářevloženo: 12. 4. 2018 v 19:41


Seznam uchazečů (dětí) přijatých k základnímu vzdělávání

V souladu s § 183 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb. (školský zákon), v posledním znění, se rozhodnutí, kterým se vyhovuje žádosti o přijetí ke vzdělávání, oznamují zveřejněním seznamu uchazečů pod přiděleným registračním číslem s výsledkem řízení u každého uchazeče. Seznam dětí přijatých k základnímu vzdělávání je zveřejněn na vstupních dveřích budovy školy a na webových stránkách základní školy www.zsdrevnicka.cz. nejméně po dobu 15 dnů, tj. od 06.05.2018 do 06.06.2018. Zveřejněním seznamu se považují rozhodnutí, kterými se vyhovuje žádostem o přijetí ke vzdělávání, za oznámená a doručená. Písemné rozhodnutí je součástí spisu dítěte ve škole. Přijatým dětem nebude rozhodnutí v písemné podobě doručováno, zákonní zástupci mohou požádat o jeho vydání.

Seznam uchazečů (dětí) přijatých k základnímu vzdělávání ve školním roce 2018/2019 můžete zhlédnout - zde.

Žádné komentáře

přidatpřidat komentář

Zobrazit/skrýt komentářevloženo: 9. 4. 2018 v 13:00


Zvířata s námi doma

Příjemné dopoledne se zvířátky prožili žáci 1. A. V pondělí 9. 4. 2018 se zúčastnili výukového programu Zvířata s námi doma v DDM Astra na Jižních Svazích. Po seznámení s plazy si žáci mohli prohlédnout korálovku užovku, krajtu královskou nebo chameleóna, pohladit agamu, želvu a trnorepa afrického. Dověděli se také několik zajímavostí ze života krokodýlů. Nakonec se věnovali hlodavcům a našim oblíbeným domácím mazlíčkům. Největší radost měli žáci z toho, že si mohli pohladit morčátko, králíčka nebo myšku. 

Fotografie z výukového programu si můžete prohlédnout zde.

Mgr. Dana Soukalová

Žádné komentáře

přidatpřidat komentář

Zobrazit/skrýt komentářevloženo: 9. 4. 2018 v 12:00


VOLNÝ DEN - 30.4.2018

Vážení rodiče,

v souladu s §24, odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb. (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů vyhlašuje ředitel školy na den 30.4.2018, z technických důvodů, volný den pro žáky školy.

Provoz školní jídelny a školní družiny nebude v tomto dni zajištěn.

 

Mgr. Pavel Dvořák, ředitel školy

Žádné komentáře

přidatpřidat komentář

Zobrazit/skrýt komentářevloženo: 4. 4. 2018 v 8:00


Zápis dětí do 1. tříd pro školní rok 2018/2019

pátek 6. dubna 2018 od 13 do 18 hodin

 

Zápisový lístek k vyplnění je k dispozici - zde.

K zápisu (6.4.2018) je nutné předložit:

 • zápisový lístek
 • rodný list dítěte
 • platný občanský průkaz zákonného zástupce
 • žádost o přijetí podepsanou zákonnými zástupci
 • u dětí s odkladem Rozhodnutí o loňském odkladu povinné školní docházky
 • u dětí mladších 6 let Doporučení PPP, případně odborného lékaře 

 

Bližší informace budou uvedeny na plakátech, které budou s předstihem vyvěšeny na dveřích školy a tomto místě.

 

Statutární město Zlín zavedlo před čtyřmi roky pro zápis dětí k předškolnímu vzdělávání novinku, elektronický zápis. Systém se osvědčil v roce 2016 i pro zápis do 1. tříd základních škol (tehdy ještě nebyla zahrnuta ZŠ Kvítková a Církevní ZŠ a MŠ), tyto se připojily v roce 2017.

 

Zápis do 1. tříd bude mít tyto fáze:


1. REGISTRACE DÍTĚTE NA www.zapisdozszlin.cz
V době od 19.3.2018 do 5.4.2018 bude zákonným zástupcům dětí zpřístupněna webová stránka www.zapisdozszlin.cz, na které se zaregistrují a vytvoří elektronický profil svého dítěte. Na základě tohoto profilu bude dítěti přiděleno identifikační číslo (ID). Následně si zákonní zástupci vyberou základní školu (dále jen ZŠ) a dítě do dané ZŠ online zaregistrují. Systém dítěti do vybrané ZŠ přidělí registrační číslo (Reg. č.) a vygeneruje žádost o přijetí, kterou lze vytisknout a podepsat.

2. REZERVACE K ZÁPISU NA VYBRANÝ ČAS
Pokud zákonnými zástupci vybraná ZŠ nabízí na www.zapisdozszlin.cz rezervační systém, můžete se k zápisu zaregistrovat na Vámi vybraný čas v den zápisu 6.4.2018.

3. PŘÍJEM ŽÁDOSTÍ
Vyplněnou (vytištěnou) a podepsanou žádost o přijetí odevzdají zákonní zástupci osobně ve vybrané ZŠ, ve které dítě zaregistrovali, v době zápisu - pátek 6.4.2018 13 – 18 h, pouze ZŠ Zlín, Kvítková 4338: 8 - 16 h. Pokud nemají zákonní zástupci možnost tisku vygenerované žádosti nebo nemají možnost elektronické registrace na www.zapisdozszlin.cz, bude jim žádost vytištěna nebo s nimi provedena registrace s tiskem žádosti přímo u zápisu v ZŠ. Po odevzdání žádosti o přijetí proběhne v ZŠ „vlastní“ zápis s dítětem. Zákonní zástupci budou seznámeni s dalším postupem v přijímacím řízení.

4. ROZHODOVÁNÍ
Podáním vyplněné žádosti o přijetí zákonným zástupcem v příslušné ZŠ se zahájí přijímací řízení, tj. správní řízení ve věci podané žádosti – rozhodování. Ředitelé jednotlivých ZŠ rozhodnou podle postupu ZŠ při přijímání dětí do 1. ročníku o přijetí či nepřijetí dítěte. Postup ZŠ při přijímání je jednotný pro všechny ZŠ a je uveden v žádosti o přijetí. Tato fáze může trvat až 30 dnů od podání žádosti. Během doby od podání žádosti do vydání rozhodnutí o přijetí/nepřijetí mají zákonní zástupci možnost nahlédnout do spisu. Termín stanoví ředitel/ka školy při zápisu.

5. ZVEŘEJNĚNÍ VÝSLEDKŮ
Po ukončení rozhodování budou zveřejněny výsledky přijímacího řízení. Každá ZŠ zveřejní v souladu se školským zákonem seznam registračních čísel žadatelů (dětí), které přijala na základě podané žádosti o přijetí, a to na veřejně přístupném místě v ZŠ a na webových stránkách školy. Žadatelé (děti), jejichž registrační číslo, přidělené příslušnou ZŠ, nebude na zveřejněném seznamu, nebyli v této ZŠ přijati a zákonným zástupcům bude doručeno rozhodnutí o nepřijetí. Na internetovém portále bude zveřejněn statistický přehled výsledků přijímacího řízení všech ZŠ.
 

Na webových stránkách www.zapisdozszlin.cz budou od 19.3.2018 zveřejněny nápovědy a návody k veškerým krokům online registrace. V případě dotazů a připomínek k online registraci můžete kontaktovat Ing. Petru Holbíkovou na e-mailu info@zapisdozszlin.cz. Seznam základních škol zřizovaných SMZ naleznete na webu www.zlin.eu – Magistrát – Popis činnosti útvarů MMZ – Odbor školství – Základní školy, DDM ASTRA Zlín, Plavecká škola ZlínOdklad povinné školní docházky

Není-li dítě tělesně nebo duševně přiměřeně vyspělé a požádá-li o to písemně zákonný zástupce dítěte v době zápisu dítěte k povinné školní docházce, odloží ředitel školy začátek povinné školní docházky o jeden školní rok, pokud je žádost doložena doporučujícím posouzením příslušného školského poradenského zařízení a odborného lékaře nebo klinického psychologa. Začátek povinné školní docházky lze odložit nejdéle do zahájení školního roku, v němž dítě dovrší osmý rok věku. Při zápisu do prvního ročníku základní škola informuje zákonného zástupce dítěte o možnosti odkladu povinné školní docházky.


Postup při odkladu povinné školní docházky dítěte

 1. Zaregistrujte své dítě na www.zapisdozszlin.cz.
 2. Následně si vyberte základní školu (dále jen ZŠ), kde budete žádat o odklad povinné školní docházky a dítě do dané ZŠ online zaregistrujte.
 3. Systém dítěti do vybrané ZŠ přidělí registrační číslo (Reg. č.) a vygeneruje žádost o odklad, kterou lze vytisknout a podepsat.
 4. Vyplněnou (vytištěnou) a podepsanou žádost o odklad odevzdají zákonní zástupci osobně ve vybrané ZŠ, ve které dítě zaregistrovali, v době zápisu - pátek 6.4.2018 13 – 18 h, pouze ZŠ Zlín, Kvítková 4338 8 - 16 h. Pokud nemají zákonní zástupci možnost tisku vygenerované žádosti nebo nemají možnost elektronické registrace na www.zapisdozszlin.cz, bude jim žádost vytištěna nebo s nimi provedena registrace s tiskem žádosti přímo u zápisu ve vybrané ZŠ.
 5. Zákonní zástupci budou v ZŠ seznámeni s dalším postupem v řízení o odkladu povinné školní docházky dítěte.

Pokud bude Vašemu dítěti udělen odklad povinné školní docházky, vzniká povinnost předškolního vzdělávání Vašeho dítěte. Dítě, kterému byl udělen odklad školní docházky se musí v dalším roce opět zúčastnit zápisu do 1. třídy!Školský zákon č. 561/2004 Sb.

 § 36

 Plnění povinnosti školní docházky

 (1) Školní docházka je povinná po dobu devíti školních roků, nejvýše však do konce školního roku, v němž žák dosáhne sedmnáctého roku věku (dále jen "povinná školní docházka").

 (2) Povinná školní docházka se vztahuje na státní občany České republiky a na občany jiného členského státu Evropské unie, kteří na území České republiky pobývají déle než 90 dnů. Dále se povinná školní docházka vztahuje na jiné cizince, kteří jsou oprávněni pobývat na území České republiky trvale nebo přechodně po dobu delší než 90 dnů, a na účastníky řízení o udělení mezinárodní ochrany.

 (3) Povinná školní docházka začíná počátkem školního roku, který následuje po dni, kdy dítě dosáhne šestého roku věku, pokud mu není povolen odklad. Dítě, které dosáhne šestého roku věku v době od září do konce června příslušného školního roku, může být přijato k plnění povinné školní docházky již v tomto školním roce, je-li přiměřeně tělesně i duševně vyspělé a požádá-li o to jeho zákonný zástupce. Podmínkou přijetí dítěte narozeného v období od září do konce prosince k plnění povinné školní docházky podle věty druhé je také doporučující vyjádření školského poradenského zařízení, podmínkou přijetí dítěte narozeného od ledna do konce června doporučující vyjádření školského poradenského zařízení a odborného lékaře, která k žádosti přiloží zákonný zástupce.

 (4) Zákonný zástupce je povinen přihlásit dítě k zápisu k povinné školní docházce, a to v době od 1. dubna do 30. dubna kalendářního roku, v němž má dítě zahájit povinnou školní docházku.

 (5) Žák plní povinnou školní docházku v základní škole zřízené obcí nebo svazkem obcí se sídlem ve školském obvodu (§ 178 odst. 2), v němž má žák místo trvalého pobytu, v případě cizince místo pobytu žáka (dále jen "spádová škola"), pokud zákonný zástupce nezvolí pro žáka jinou než spádovou školu. Pokud je dítě přijato na jinou než spádovou školu, oznámí ředitel této školy tuto skutečnost řediteli školy spádové, a to nejpozději do konce května kalendářního roku, v němž má dítě zahájit povinnou školní docházku.

 (6) Žák umístěný ve školském zařízení pro výkon ústavní výchovy nebo ochranné výchovy nebo ve školském zařízení pro preventivně výchovnou péči plní povinnou školní docházku v základní škole zřízené při tomto školském zařízení nebo v základní škole zřízené obcí nebo svazkem obcí se sídlem ve školském obvodu, v němž má sídlo příslušné školské zařízení, popřípadě v jiné škole zřizované státem, krajem, obcí nebo svazkem obcí.

 (7) Ředitel spádové školy je povinen přednostně přijmout žáky s místem trvalého pobytu v příslušném školském obvodu a žáky umístěné v tomto obvodu ve školském zařízení pro výkon ústavní výchovy, ochranné výchovy nebo ve školském zařízení pro preventivně výchovnou péči, a to do výše povoleného počtu žáků uvedené ve školském rejstříku.

 (8) Obecní úřad obce, na jejímž území je školský obvod základní školy, poskytuje této škole s dostatečným předstihem před termínem zápisu k povinné školní docházce seznam dětí, pro které je tato škola spádová a jichž se týká povinnost podle odstavce 4. Seznam obsahuje vždy jméno, popřípadě jména, a příjmení, datum narození a adresu místa trvalého pobytu dítěte, v případě cizince místo pobytu dítěte.

 § 37

Odklad povinné školní docházky

 (1) Není-li dítě tělesně nebo duševně přiměřeně vyspělé a požádá-li o to písemně zákonný zástupce dítěte v době zápisu dítěte k povinné školní docházce podle § 36 odst. 4, odloží ředitel školy začátek povinné školní docházky o jeden školní rok, pokud je žádost doložena doporučujícím posouzením příslušného školského poradenského zařízení a odborného lékaře nebo klinického psychologa. Začátek povinné školní docházky lze odložit nejdéle do zahájení školního roku, v němž dítě dovrší osmý rok věku.

 (2) Při zápisu do prvního ročníku základní škola informuje zákonného zástupce dítěte o možnosti odkladu povinné školní docházky.

 (3) Pokud se u žáka v prvním roce plnění povinné školní docházky projeví nedostatečná tělesná nebo duševní vyspělost k plnění povinné školní docházky, může ředitel školy se souhlasem zákonného zástupce žákovi dodatečně v průběhu prvního pololetí školního roku odložit začátek plnění povinné školní docházky na následující školní rok.

 (4) Pokud ředitel školy rozhodne o odkladu povinné školní docházky podle odstavce 1 nebo 3, informuje zákonného zástupce o povinnosti předškolního vzdělávání dítěte a možných způsobech jejího plnění.

Žádné komentáře

přidatpřidat komentář

Zobrazit/skrýt komentářevloženo: 28. 3. 2018 v 10:15


SOUTĚŽ V SUDOKU

Ve čtvrtek 22. 3. 2018 se konalo školní kolo soutěže v sudoku. Školního kola se zúčastnilo celkem 24 žáků 1. stupně. Soutěžící byli rozděleni do dvou kategorií: žáci 2. a 3. ročníku a žáci 4. a 5. ročníku.  

Výsledky

1. kategorie:

1. místo Radovan Březina, 3. A

2. místo Tomáš Málek, 3. A

3. místo Renata Bartáková, 2. A a Vojtěch Janků, 3. A


2. kategorie:

1. místo Justýna Fulnecká, 4. A

2. místo Kateřina Slabáková, 5. B

3. místo Vladyslava Zhuhan, 5. B

 

Všechny řešitele chválím za velmi pěkný výkon a přeji hodně štěstí v dalších soutěžích.

Fotografie nejlepších řešitelů sudoku si můžete prohlédnout zde.

Mgr. Dana Soukalová

Žádné komentáře

přidatpřidat komentář

Zobrazit/skrýt komentářevloženo: 28. 3. 2018 v 9:00