Školní poradenské pracoviště (ŠPP)

Školní poradenské pracoviště (dále jen ŠPP) zajišťuje poskytování a koordinaci preventivních, pedagogických a poradenských služeb přímo na naší škole. ŠPP poskytuje bezplatné poradenské a konzultační služby žákům, jejich zákonným zástupcům, ale i pedagogům. Snaží se pomáhat jim při zvládání a řešení výchovných, vztahových a výukových potíží.

Poskytování poradenské pomoci ve škole zajišťují, na základě vyhlášky 27/2016 Sb. a vyhlášky 72/2005 Sb. ve znění pozdějších předpisů, tito poradenští pracovníci školy:

• školní speciální pedagog – Mgr. Iva Hlavicová,
  • školní metodik prevence – Mgr. Marie Evjáková,
  • výchovný a kariérový poradce – Mgr. Petra Řičánková.

ŠPP úzce spolupracuje s vedením školy, s dalšími pedagogickými pracovníky, zejména s třídními učiteli, a zajišťuje pravidelnou komunikaci se zákonným zástupcem žáka. Pravidelně komunikue se školskými poradenskými zařízeními (PPP, SPC), která zajišťují návrhy podpůrných opatření a podílejí se na jejich realizaci. V případě potřeby spolupracuje škola s orgánem sociálně-právní ochrany dětí (OSPOD). Podle potřeby je vyžadována rovněž spolupráce se zdravotnickými zařízeními.

S veškerými informacemi poskytnutými v rámci činnosti ŠPP je nakládáno v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů.

Konzultační hodiny pracovníků ŠPP (vždy po předchozí domluvě):

• školní speciální pedagog Mgr. Iva Hlavicová - úterý 12:45 - 16:15 hodin,
  • školní metodik prevence Mgr. Marie Evjáková - úterý 14:30 - 16:00 hodin,
  • výchovný a kariérový poradce Mgr. Petra Řičánková - úterý 14:30 - 16:00 hodin.