Školní metodik prevence

Standardní činnost školního metodika prevence jsou vymezeny právním předpisem - vyhláškou č. 72/2005 Sb., o poskytování poradenských služeb ve školách a školských poradenských zařízeních.

Školní metodik prevence vykonává činnosti metodické, koordinační, informační a poradenské. O svých činnostech vede písemnou dokumentaci v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů ve znění pozdějších předpisů.

Na škole pracuje školní metodik prevence. V současnosti tuto funkci vykonává paní učitelka Mgr. Marie Evjáková.

Školní metodik prevence úzce spolupracuje s výchovnou poradkyní Mgr. Petrou Řičánkovou, se školním speciálním pedagogem Mgr. Bc. Věrou Kreuzziegerovou a s vedením školy v rámci zajištění prevence rizikového chování žáků.

Jeho úkolem je mapování situace ve škole, nabízení pomoci při řešení rizikových problémů, ve složitějších situacích metodik prevence odkazuje zúčastněné strany na pomoc odborníků.

Důležité dokumenty:

Školní minimální program pro školní rok 2016/2017 je k dispozici k nahlédnutí v tištěné podobě u vedení školy (zástupce ředitele nebo v kanceláři školy).

Další informace můžete zhlédnout na níže uvedených odkazech:

Informace pro rodiče:

Konzultační hodiny jsou stanoveny na čtvrtek od 14:00 do 15:00 hodin.
(V případě naléhavé potřeby je možné si předem domluvit individuální konzultace.)

Zpracovala: Mgr. Marie Evjáková, metodik prevence